15 Temmuz şehidinin babası idam istedi

FETÖ’nün hain darbe teşebbüsünde 6 yıl geride kaldı.

2016’daki kanlı kalkışmada verilen 251 şehidin ailelerinin acısı hala dinmedi.

Darbecilere pürüz olmak için çıktığı Ankara Kızılay’da, helikopterden açılan ateş sonucu şehit düşen 28 yaşındaki Fuat Bozkurt’un ailesi, şehit evlatlarının acısını birinci günkü üzere yaşıyor.

İHA’nın haberine nazaran Hasan Bozkurt, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün 6. yıl dönümünde hain kalkışmayı bir an olsun unutmadıklarını belirterek, idam cezasının geri getirilmesi talebinde bulundu.

“Yaralı diye haber geldi, şehit olduğunu sonra öğrendik”

Devletin hain kalkışma sonrasında kendilerine her türlü dayanağı vererek sahip çıktığını aktaran şehit Fuat Bozkurt’un annesi Sebahat Bozkurt, “Oğlum yeterli kalpli, merhametli bir çocuktu. Telefonla haber verdiler elinden yaralandı diye. Şehit olduğunu sonra öğrendik. Düşmanlı değildi, bir hastalık sonucu da hayatını kaybetmedi. Binlerce sefer şükür olsun oğlum şehit oldu” dedi.

“Yaramız kanasa da bayram ediyoruz”

15 Temmuz kalkışmasının birinci dakikalarında oğlu Fuat Bozkurt ile son sefer telefon ile görüştüğünü belirten şehidin babası Hasan Bozkurt, “Oğlum Ankara Akay alt geçidinde şehit oldu. Sabah 10.00’da yaralı diye haber geldi. Büyük oğlum Ankara’ya giderek iki gün aradı, ikinci günde buldular şehit olmuş. Her 15 Temmuz’da yaramız kanasa da bayram ediyoruz Allah’a şükür şehidimiz var diye” sözlerini kullandı.

“İdam cezası geri getirilmeli”

Savaşlarda bile sivillerin üzerine ateş açılmadığını kaydederek idam cezasının geri getirilmesi talebinde bulunan Hasan Bozkurt, ”Müslümanlık kisvesi altında insanları öldürdüler. Oğlum üç kurşun yedi. Düşmana bu kadar sıkılmaz, savaşlarda bile sivillere ateş edilmiyor. 251 şehit verdik. İki üç gün cezaevinde yatmakla bu iş olmaz” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.