Ankara’da ağır yağış nedeniyle isale sınırı patladı, yolda göçük oluştu

Ankara’da yaşanan şiddetli yağış Çamlıdere Barajı 1 No.lu isale sınırına ziyan verdi. Akıncılar-Ankara İstanbul Otoyol temasında bulunan çizginin patlaması sonucu yol üzerinde göçük meydana gelirken, ASKİ Genel Müdürlüğü sınırı kapatarak alternatif çizgileri devreye soktu.

Başkent’te devam eden şiddetli yağış altyapıda da birçok probleme neden oldu. Ağır yağış sonrası Akıncılar-Ankara İstanbul Otoyol temasında bulunan Çamlıdere Barajı 1. No.lu isale sınırı ziyan gördü. ASKİ Genel Müdürlüğü,12 Haziran 2022 saat 02.30’da öngörmeli beton çizginin patlaması sonucu yolda oluşan göçük nedeniyle çizgisi süreksiz olarak hizmete kapattı.

 ALTERNATİF ÇİZGİLER DEVREYE ALINDI

ASKİ Genel Müdürlüğü, can güvenliğini sağlamak için Akıncılar’ın otoyola olan temasında giriş ve çıkışın trafiğe kapatıldığını bildirdi. Su kesintisinin yaşanmaması için alternatif sınırların devreye alındığını söz eden ASKİ yetkilileri, “Göçüğün meydana geldiği yol gerekli ikaz levhaları ile emniyete alındı. İsale çizgisindeki su akışı kapatılarak alternatif çizgiler devreye alındı. Rastgele bir su kesintisi yaşanmayacak” bilgisini verdi.

İsale sınırına müdahale ederek arızanın giderilmesi için çalışma başlatan ASKİ takımları, yağışların sona ermesi ve fiziki çalışma ortamının sağlanmasının akabinde çizgisi onararak yolu en kısa müddette trafiğe açacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.