Binali Yıldırım: Önümüzdeki sene üç tane bayramımız var

AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım, partisinin Sivas Vilayet Teşkilatı’nca düzenlenen bayramlaşma programı için kente geldi. Buruciye Medresesi’ndeki programa Yıldırım’ın yanı sıra AK Parti milletvekilleri İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci, Belediye Lideri Hilmi Alım, AK Parti Vilayet Lideri Hakan Aksu ile partililer katıldı.

‘DOĞDUĞUMUZ BÖLGELERİ ASLA İHMAL ETMEYELİM’

Burada partililerin Kurban Bayramı’nı kutlayan Yıldırım, “Bayramlar; kardeşliğin, dostluğun doruğa ulaştığı, dargınlıkların, küslüklerin ortadan kalktığı müstesna günler. İmkanımız olan vatandaşlarımız üzere kurbanımızı kestik, akrabalar başta olmak üzere ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Uzak diyarlardan, gurbetten gelen hemşehrilerimiz memleketine gelip sıla-ı rahim yaptı. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öptük. Hoş anılarımızın olduğu bu toprakları, hep canlı tutmak hepimizin vazifesidir. Nerede olursak olalım doğduğumuz bölgeleri, vilayetleri, köylerimizi asla ihmal etmeyelim. Ben de sistemli olarak bayramlarda sık sık Erzincan’a ve doğduğum Sivas’a gelirim ve hemşehrilerimle hasret gideririm. Buralar adeta bizim güç depoladığımız yerler haline geldi” dedi.

‘GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ’

Sıkıntı bir coğrafyada çaba verdiklerini hatırlatan Yıldırım, “Ülkemiz, İbn-i Haldun’un dediği üzere sıkıntı bir coğrafya. Coğrafya bizim bahtımız. O halde bu bahtla birlikte zorlukların üstesinden gelmek zorundayız. Bunun yolu da birlikten, beraberlikten, kardeşlikten geçiyor. İçeride ve dışarıda memleketimiz üzerinde plan yapanlara karşı inadına birliğimizi, beraberliğimizi gözümüz üzere koruyacağız. Bir olacağız, iri olacağız, canlı olacağız, kardeş olacağız, birlikte Türkiye olacağız. Ay yıldızlı bayrağımızın altında hür ve bağımsız olarak gelecek yıllara emin adımlarla yürüyeceğiz. Cumhuriyeti kuran kent, Türkiye’nin geleceğinin de bugününün de teminatıdır. Bu kentin ismi, Sivas’tır. Bu kentin insanları yiğidolardır. Yiğit insanlardır. Sivasspor’u da tebrik ediyorum. Türkiye Kupası’nı da kazanarak kentimize çok büyük bir başarıyı armağan etmiştir” diye konuştu.

‘REKOR OY İLE TEKRAR BAŞIMIZA GETİRECEĞİZ’

2023’te yapılacak seçimlere de değinen Yıldırım şöyle devam etti:
“Önümüzdeki sene 3 tane bayramımız var. Birinci bayramımız, Ramazan Bayramı. Üçüncü bayramımız, Kurban Bayramı. İkisinin ortasında da bir bayram daha var; Cumhurbaşkanı’mızı Allah’ın müsaadesiyle rekor oyla tekrar başımıza getireceğiz, cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. Sivas, 2023’te yeni rekora var mı, hazır mı? Allah sizleri daim etsin. Birlik, beraberliğimizi bozanlara fırsat vermesin. Milletçe huzur içinde, sıhhatle bayramlara eriştirmeyi Rabbi’m nasip eylesin. Bu vatanı bize emanet eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize Allah’tan güzel uzun ömürler diliyorum.”

‘CUMHURİYETİN 100’ÜNCÜ YILINA İLERLİYORUZ’

15 Temmuz darbe kalkışmasının yıl dönümünü de hatırlatan Yıldırım, “Cuma günü 15 Temmuz. 15 Temmuz, ikinci İstiklal uğraşımızın ismidir. O gece bu ülkenin başbakanını, bu ülkenin cumhurbaşkanını öldürmeye kalkıştılar. Milletimizin bayrağını indirmeye, ezanlarını dindirmeye çalıştılar. Fakat Sivas’ın yiğidoları, 84 milyon vatan evladı; bu alçak kalkışmaya, FETÖ teröristlerine karşı amansız bir çaba verdi ve bugün elhamdülillah alnımız ak, başımız dik olarak ebediyen ileri, yeni maksatlara, cumhuriyetin 100’üncü yılına emin adımlarla ilerliyoruz. Daha güçlü olacağız, daha hoş günleri birlikte yaşayacağız. Yaşadığımız bu badirelerin farkındayız. Bugüne kadar bir çok badireyi aşa aşa geldik, bunu da inşallah aşacağız” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.