CHP polise tokat atan Aydeniz için HDP ile birlikte ret oyu kullandı

12 Haziran’da İstanbul’da yapılan yasa dışı hareket sırasında Aydeniz’in polise tokat atması kamuoyunda büyük bir infial yaratmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, DBP Milletvekili Aydeniz hakkındaki fezlekeyi süratle TBMM Başkanlığı’na göndermiş, Anayasa ve Adalet Karma Kurulu da Aydeniz için Hazırlık Komitesi kurmuştu.

Hazırlık Komitesi evvelki gün Aydeniz’in savunmasını dinledi. Dün de karar için bir ortaya geldi. Yapılan tartışmalar sonrasında AK Partili Hazırlık Komitesi üyelerinin oyu ile Aydeniz’in 5 belgeden dokunulmazlığının kaldırılması kararı alındı.

BAKAN SOYLU: CHP; TÜRK POLİSİ-PKK TERCİHİNDE GÖZÜNÜ KIRPMADAN PKK’LI SALİHA AYDENİZ’İ TERCİH ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polise tokat atan DBP’li Saliha Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılmasına yönelik TBMM’de yapılan oylamada CHP’nin ret oyu kullanmasının akabinde, “CHP; Türk Polisi-PKK tercihinde gözünü kırpmadan PKK’lı Saliha Aydeniz’i tercih etti” sözlerini kullandı.

Geçtiğimiz ay İstanbul Kadıköy’de yapılan müsaadesiz şovda polis memuruna tokat atan DBP’li Saliha Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılması için TBMM’de yapılan oylamada CHP’nin ret oyu kullanmasının akabinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplumsal medya hesabından bir açıklamada bulundu. Bakan Soylu’nun paylaşımında şu tabirler yer aldı:
“Bildiğimiz CHP Palavra, fitne, iki yüzlülük CHP; Türk Polisi-PKK tercihinde gözünü kırpmadan PKK’lı Saliha Aydeniz’i tercih etti Kılıçdaroğlu’nun da, Polis istismarı yapan sünepelerinin de TBMM çatısı altındaki bu tercihten yüzü kızarmaz Kaderdaşlarınız 6’lı masaya iyi olsun.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.