Coinbase, çalışanlarının yüzde 18’ini işten çıkaracak

Coinbase Üst Yöneticisi Brian Armstrong, paylaştığı bir blog yazısında, çalışan sayısında azalışa gidileceğini aktardı.

Armstrong, “Bu ekonomik kriz sırasında sağlıklı kalmamızı sağlamak için grubumuzun boyutunu yaklaşık yüzde 18 küçültme konusunda sıkıntı bir karar veriyorum.” tabirini kullandı.

Ekonomik şartların süratle değiştiğine dikkati çeken Armstrong, “10 yılı aşkın bir ekonomik patlamanın akabinde bir resesyona giriyor üzere görünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu ve resesyonun öteki bir “kripto kışına” yol açabileceğini ve uzun sürebileceğini kaydetti.

Geçmiş “kripto kışlarında” ticaret gelirinin kıymetli ölçüde azaldığını anımsatan Armstrong, ekonomiyi yahut piyasaları varsayım etmek sıkıntı olsa da işi her ortamda yürütebilmek için her vakit en kötüsünü planladıklarını aktardı.

“Çalışan maliyetleri belgisiz piyasayı aktif bir formda yönetemeyecek kadar yüksek”

Armstrong, maliyetli direktörün değerini vurgulayarak, Coinbase’in 4 büyük “kripto kışından” sağ çıktığını ve her kayıp periyodunda harcamaları dikkatli biçimde yöneterek uzun vadeli muvaffakiyet elde ettiklerini hatırlattı.

Çok süratli büyüdüklerine işaret eden Armstrong, son derece belgisiz bir devirde faaliyet gösterdiklerini ve uzun vadeli bir ekonomik gerilemeyi muvaffakiyetle atlatabileceklerinden emin olmak istediklerini söz etti.

Armstrong, çalışan maliyetlerinin meçhul piyasayı faal bir biçimde yönetemeyecek kadar yüksek olduğunu belirterek, işten çıkarmaya ait alınan kararın bu devri daha inançla yönetmelerini sağlayacağını aktardı.

Yaklaşık 5 bin tam vakitli çalışanı olan Coinbase’in, çalışan sayısını yüzde 18 azaltması yaklaşık 1.100 işçinin işten çıkarılması manasına geliyor.

Yüksek enflasyona karşı ABD Merkez Bankası (Fed) başta olmak üzere merkez bankalarının sıkılaşma sürecini daha agresif yürüteceğine dair görüşlerin kuvvetlenmesi yatırımcıların riskli varlıklardan kaçışını beraberinde getirirken, buna paralel kripto para piyasası da baskı altına girmişti.

En büyük kripto para borç verenlerinden biri olan Celsius Network’ün dün “sıra dışı pazar koşulları” nedeniyle tüm süreçlerini durdurduğunu açıklamasının akabinde en tanınan kripto para ünitelerinden Bitcoin yaklaşık yüzde 14 paha kaybetmişti.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.