Dinamo Kiev Antrenörü Ognjen Vukojevic: ‘Fenerbahçe’den daha güçlüyüz’

Dinamo Kiev’de teknik yönetici Mircea Lucescu’nun yardımcılığını yapan Ognjen Vukojevic, Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Tipi’ndeki Fenerbahçe eşleşmesi açıklamalarda bulundu.

Ukrayna basınının sorularını yanıtlayan Vukojevic, “Oyuncuların döneme hazırlık durumu ne aşamada” sorusuna, “Çok güzel çalışmalar yaptık, hem fizikî hem taktiksel manada. Ortamıza sonradan katılan isimler de çabuk bir halde çabuk bir formda adapte oluyor. Önümüzdeki Fenerbahçe maçı bizim için hayati değer taşıyor. Rakibimizi incelemeye ve tahlillerimizi sürdürmeye devam ediyoruz” sözlerini kullandı.

“BİZ DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Fenerbahçe hakkında neler öğrenebildiniz şu ana kadar” sorusunu cevaplayan Vukojevic, “Fenerbahçe güzel bir kadro, çok organizeler. Teknik yöneticilerini yakından tanıyoruz, daha evvel birçok kere karşılaşmıştık ve onun oyun anlayışını biliyoruz. Ferdi olarak güçlü oyunculara sahipler lakin bence hala biz daha güçlüyüz ve onlardan daha motiveyiz. Polonya’daki maçta taraftarlarımızın stadı doldurarak bize dayanak olacağına inanıyoruz” dedi.

Fenerbahçe maçına büsbütün hazır olmanız ne kadar vakit alır” sorusunu yanıtlayan Vukojevic, “10 Temmuz’daki Lyon maçından sonra Fenerbahçe maçındaki oynatacağımız oyuncular netleşecektir” tabirlerini kullandı.

“FENERBAHÇE KARŞISINDA HAZIR OLACAĞIZ”

Hazırlık kampındaki maçların gereğince sıkı geçip geçmediği dair gelen soruya karşılık veren Vukojevic, “Tabii ki hazırlık maçları resmi bir maç kadar sıkı geçmiyor lakin kazanmak her vakit hoştur. Önümüzdeki Lyon ve Antwerp maçlarında rakiplerimizin olabildiğince istekli oynamasını istiyoruz zira bu bizim Fenerbahçe maçına olabildiğince hazır olmamızı sağlayacaktır” diyerek kelamlarını noktaladı.

Dinamo Kiev ile Fenerbahçe ortasındaki UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Tipi birinci maçı 20 Temmuz’da Polonya’nın Lodz kentindeki King’s Stadium’da oynanacak. İkinci maç ise 27 Temmuz’da Ülker Stadyumu’nda oynanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.