Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: İsrail ile münasebetlerin büyükelçi düzeyine çıkarılması için çalışma başladı

Son dakika haberi! Dışişleri Bkanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail ile bağların büyükelçi düzeyine çıkarılması için çalışma başladığını söyledi. Bununla birlikte Çavuşoğlu, Filistin sıkıntısı konusunda ikili devlet tahlili teklifimiz geçelidir.Ziyareti ve verimli görüşmeler için Sayın Lapid’e teşekkkür ediyorum” dedi.

Bakan Çavuşoğlu’ndan sonra kelam alan Bakan Lapid ise, “Türk istihbaratı İran’ın komplosunu ortaya çıkardı. Hoş İstanbul’a memleketinizin hoş kumsallarına hayranım. Umarım önümüzdeki günlerde İsrailliler buralara geri dönecektir. Türkiye vatandaşları da Kudüs’ü yakında İstanbul’dan direk uçuşla ziyaret edebilecekler” dedi.

İSRAİL’İN TÜRKİYE’YE SEYAHAT UYARISI

Türkiye istihbaratı, geçen hafta İsrail amaçlarına yönelik atak hazırlığı içinde olan İranlı bir çeteyi ortaya çıkardı. Dışişleri Bakanı Yair Lapid’in vatandaşlarına seyahat uyarısı, çete haberinin İsrail basınına yansımasından bir gün sonra geldi.

Parti toplantısında konuşan Lapid, “Tatile giden İsraillilere yönelik halihazırda gerçek bir tehdit var. Bu herkesin başına gelebilir” diyerek İsrail vatandaşlarının kaçırılabileceğini ya da öldürülebileceğini söyledi.

Son dakika gelişmesinin detayları birazdan ntv.com.tr’de…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.