Giggs, Galler Ulusal Ekibi teknik yöneticiliğinden istifa etti

48 yaşındaki teknik adam, yaptığı yazılı açıklamada, ulusal ekibin 2022 FIFA Dünya Kupası hazırlıklarının süren davadan etkilenmesini istemediğini, 2018’de başladığı misyonu bıraktığını belirtti.

Galler Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada da “Ryan Giggs’in Galler futbolunun çıkarları doğrultusunda aldığı kararı takdir eder, teknik yönetici olarak ulusal kadroya hizmet ettiği mühlet için şükranlarımızı sunarız. Federasyon ve A ulusal grup, büsbütün bu yıl Katar’da yapılacak FIFA Dünya Kupası’na odaklanmıştır.” tabirleri kullanıldı.

Giggs, 2020’nin kasım ayında, İngiltere’nin Manchester kentinde eski kız arkadaşı Kate Greville’i yaralamak, onun kız kardeşi Emma Greville’e de şiddet uygulamak ve tehditte bulunmakla suçlanıyor.

Galler Ulusal Grubu’nun teknik yöneticiliğini, 3 Kasım 2020’den beri süreksiz olarak Giggs’in yardımcısı Robert Page üstleniyor.

1990’dan 2014’e kadar oynadığı Manchester United Kulübü’nün efsane isimleri ortasındaki Giggs, Galler Ulusal Ekibi formasını da 64 sefer giymişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.