Hamaney’den “ölmedim, yaşıyorum” pozu

Amerikan New York Times gazetesinin İran’dan dört kaynağa dayandırdığı habere nazaran, 83 yaşındaki Hamaney geçen hafta rahatsızlanmasının akabinde tüm görüşmelerini ve halka açık toplantılarını iptal etti.

İran siyasetinin en üst seviye ismi olan ve 1989’da Humeyni’nin vefatından bu yana misyonu sürdüren Hamaney’in, yataktan kalkamadığı ve durumunun kritik olduğu belirtildi.

“BAĞIRSAKLARI TIKANDI, DURUMU KRİTİK” İDDİASI

Habere nazaran Hamaney; geçen hafta yaşadığı müthiş mide şikayetleri sonrası bağırsak tıkanması teşhisiyle ameliyata alındı. Ameliyat sonrası durumu ciddiyetini koruyan Hamaney’in, daima tabip nezaretinde tutulduğunu söyleyen bir kaynak, biraz düzelme görülse de İran başkanının yatakta doğrulacak durumda bile olmadığını ve çok zayıf düştüğünü, tabiplerin kaygıları sürdürdüğünü söyledi.

SON MANZARALARI YAYINLANDI

Hamaney’in mevt döşeğinde olduğu tez edilirken, Al Jazeera’in İran muhabiri Ali Hashem, Hamaney’in sıhhatinin yerinde olduğunu gösteren fotoğrafını yayınladı.

İran medyasından yer alan bilgileri İngilizce olarak aktaran Hashem, İran’ın dini başkanı Ali Hamaney’in Erbain yani 40. gün anmasında olduğunu ve anma merasiminin Hz. Hüseyin için yapıldığını söz etti.

2014 yılında prostat ameliyatı olan Hamaney, resmi Instagram hesabından tıpkı pozu paylaşarak, âlâ olduğunun sinyalini verdi.

Görselde Hamaney’in, elinde tesbih yüzünde maskeyle merasimdeki şahısları selamladığı görülüyor.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.