Hayırseverlerden Bodrum’a iki okul: Merasimler eşliğinde açıldı

İlk merasim Umurça Mahallesi’nde, Akın ailesi tarafından yaptırılan 16 derslikli Ömer Akın İlkokulu’nda idi. 19 öğretmenin misyon yapacağı 500 öğrencinin eğitim göreceği okulun açılış merasimi hürmet duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Akabinde öğrenciler şiirler okudu. Merhum iş adamı Ömer Akın ismine okulu yaptıran oğlu Ögeday Akın, yaptığı konuşmada şunları lisana getirdi:
“Biz 80’li yıllarda Bodrum’a taşınmıştık. Babam, Bodrum’u çok seviyordu. 2015 yılında babamı kaybettikten sonra amcamla bir arada onun ismini yaşatacak bir planlama içerisine girdik. Bir gün buradaki okulun önünden geçerken okulun yıkılmış olduğunu fark ettim. Bu, babam için çok uygun bir hayır işi olacaktı” dedi.

Muğla Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Emre Çay ise eğitime yaptıkları katkılardan ötürü hayırseverlere teşekkür ederek şunları lisana getirdi:

“Bizler için büyük bir memnunluk vesilesi olan bir açılış için buradayız. En iyi işlerden birisi hiç elbet ki eğitime olan yatırımdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetlerin üzerine çıkma gayesi hiç elbet ki eğitimle mümkündür. Eğitime yapılan yatırım geleceğe yatırımdır”

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar da hayırseverlere teşekkür ederek şu tabirlere yer verdi:

“Arkamızdaki bina bir taş toprak lakin içerisinde büyük bir manevi yük var. Bir hayır var. Münasebetiyle burada velilerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin üzerinde bir manevi sorumluluk var. Bu yalnızca bir isim verme değil, bir yeterliliğin karşılığı. Münasebetiyle çocuklarımızın buradan düzgün beşerler olarak, vatana millete güzel evlat olarak mezun olmalarını arzuluyoruz”

Konuşmaların akabinde hayırsever Ögeday Akın’a teşekkür plaketi verildi. Merasim sonrası iştirakçiler okulu gezdi.

Diğer okul açılış merasimi de Turgutreis mahallesinde gerçekleştirildi. 30 öğretmenin vazife yapacağı, 450 öğrencinin eğitim göreceği 16 derslikli Recai Ahmet Ersan İlkokulu düzenlenen merasimin akabinde hizmete girdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.