Her gün elma sirkesi içmeniz için 8 nedeni açıklıyoruz

Elma sirkesi, fermente edilen elmanın içeriğinde bulunan nişasta ve asit ile sirkenin bir ortaya getirilerek mayalanması ile imal edilen bir sirke çeşididir. Sıhhat ve bakım alanlarında birçok meseleye tahlil olan elma sirkesi; hijyen sağlamak, yemeklere, salatalara lezzet katmak, bunlarla birlikte bir dizi sıhhat sorunu için konutlarda sıklıkla tüketilmektedir.

1. AĞIZ KOKUSUNU TEDAVİ EDER

Elma sirkesi, ağzımızda büyüyen hudut bozucu mikroplarla başa çıkacak antibakteriyel özelliklere sahiptir. Lakin, direkt gargara yapılması amaçlanmamıştır; bunun yerine evvel bir bardak suyla seyreltin ve fırçalamadan evvel yarım saat bekleyin. Bu, dişlerinizin minesinin bozulmamasını sağlayacaktır.

2. KEPEK MESELENİZİ ÇÖZER

Elma sirkesinin alkalileştirici tesirleri cildinizin asit düzeyini düzenleyerek pulların oluşmasını ve kırılmasını önler. Sirkeden tam kepek giderici tesir elde etmek için, su-sirke karışımı içmenin yanı sıra, bir ölçek elma sirkesini bir ölçek su ile bir sprey şişesinde birleştirin ve haftada iki kere 15 dakikada bir başınıza ve saçınıza birkaç kere püskürtün. .3. DİŞLERİNİZİ BEYAZLATIR

Elma sirkesi, sigara dumanından ve kahveden lekeleri çıkarmaya yardımcı olabilir. Bir sefer daha, diş minesini zayıflatmaktan ve bakteriler için üreme alanı açmaktan kaçınmak için su ve elma sirkesinin seyreltilmiş solüsyonunu gargara yaptığınızdan yahut içtiğinizden emin olun.

4. DAHA FAZLA GÜCÜNÜZ OLACAK

Vücudumuzda çok fazla antrenman ve gerilim nedeniyle laktik asit birikmesi yorgunluğa neden olabilir. Şaşırtan bir biçimde, elma sirkesinde bulunan amino asitler, birikimi gidermek ve çok yorgunluğu gidermek için bir panzehir vazifesi görür. Elma sirkesini vakitle sistemli olarak tüketerek, güç ve üretkenlikte değerli bir artış fark edeceksiniz.5. SİZİ ZİYANLI BAKTERİLERDEN KORUR

Bazı araştırmalar elma sirkesinin E. coli üzere kimi bakterilere karşı aktifliğini göstermiştir. Bu, bilhassa son vakitlerde marul tüketip tüketmediğinizi bilmekte yarar var.

6. DAHA AZ KRAMP YAŞARSINIZ

Egzersiz sırasında ve uyurken kramp girmesi, bedeninizin potasyum düzeyinin düşük olduğunun açık işaretleridir. Elma sirkesi bir ton mineral içerir ve bedeninizin bundan daha güzel yararlanmasına yardımcı olur. Vakitle, bacaklarınızda ve karnınızda daha az krampla daha uzun mühlet koşabileceksiniz.7. DAHA PAK BİR CİLDİNİZ OLACAK

Bir kere daha, bu elma sirkesinin alkalileştirici tesirleriyle ilgilidir. Bedeninizdeki asitliğin azalması, cildinizin pul pul dökülmesine ve sivilce ve sivilcelerin dikkatli bir göz altında tutulmasına yardımcı olur. Yıllardır sivilce tedavisinde meskende deva olarak kullanılmıştır.

8. AYAKLARINIZDAKİ VE KOLTUKALTINIZDAKİ BERBAT KOKULARI GİDERİR

Elma sirkesinin antimikrobiyal tesirleri, terin toplandığı ve kokuştuğu bölgeler de dahil olmak üzere bedeninizin her yerine ulaşır. Alternatif olarak, kokuya neden olan bakterileri yok etmek için elma sirkesi ile nemlendirilmiş kağıt havluyla ayaklarınızı ve koltuk altlarınızı ovalayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.