İmamoğlu’nun aile mezarlığına gamalı haç işareti çizen şahıslar yakalandı

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon’daki aile mezarlığının duvarına ve yola sprey boyayla gamalı haç çizilmesinin akabinde harekete geçen güvenlik takımları tıpkı işaretlerin Akçaabat ilçesinde bir ortaokulun duvarına da çizildiğini tespit etti. Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Trabzon Emniyet Müdürlüğü, sembolleri çizen iki kişinin yakalandığını duyurdu.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Trabzon Akçaabat Cevizli Mahallesi’ndeki aile mezarlığının duvarına ve yol üzerine çizilen Nazilerin sembolü olan gamalı haç işaretleri sonrasında jandarma takımları ve Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı takımlar olayla ilgili soruşturma başlattı.

3 gün süren soruşturmanın akabinde Trabzon Emniyet Müdürlüğü, tıpkı işaretlerin Akçaabat ilçesindeki bir okulun bahçesinin duvarına da çizildiğini tespit etti. Okul duvarını sprey boyayla çizerken güvenlik kamerasına takılan biri 13, başkası 15 yaşındaki iki genç gözaltına alındı. Trabzon Emniyet Müdürlüğü güvenlik kamerasına yansıyan manzaraları paylaştı ve şahısların yakalandığını duyurdu.

“İNTERNETTEN GÖRDÜK MANASINI BİLMİYORUZ”

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi;

*19 Temmuz 2022 günü birtakım basın yayın organları ile toplumsal medya hesaplarında, Akçaabat ilçemizde bir kaç mezara, işaret levhalarına ve reklam tabelalarına siyah sprey kullanılarak, semboller çizildiğine yönelik paylaşımlar üzerine başlatılan çalışmalarda, bir ortaokulumuzun duvarlarına da Maho, Tunç, Sevo yazılarıyla birlikte misal sembollerin çizildiği tespit edilmiştir.

*Olayı aydınlatmaya yönelik çalışmalarda, kelam konusu sembolleri çizdikleri de tespit edilen SSÇ’lar 2009 doğumlu M.T.B. ile 2007 doğumlu S.Ü. adres tespitleri sonucu yakalanmıştır. Yaşı küçük çocuklar, mezarlık, reklam tabelaları, işaret levhaları ve ortaokul duvarlarına, internetteki oyunlardan gördükleri ve form itibariyle de beğendikleri, manasını bilmedikleri sembolleri spreyle yaptıklarını ve yazı yazdıklarını beyan etmişlerdir. Mevzuya ait süreç, isimli makamların talimatlarına istinaden takip edilmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.