İstanbul’da yağış trafikte yoğunluğa neden oldu

Yağış Anadolu yakasında Sarıyer, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye ve Ataşehir’de tesirli oluyor. Yağışın nedeniyle D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu’nda yoğunluk yaşanırken, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Avrupa’ya geçişlerde yoğunluk oluştu.

D-100 Karayolu Kartal-Maltepe ile Bostancı-Göztepe ortasında, TEM Otoyolu’nda ise Sultanbeyli ile Çamlıca gişeleri ortasında şoförler yağış nedeniyle çok yavaş ilerliyor.

Avrupa yakasında sağanak sabah saatlerinde bilhassa Beykoz ilçesinde tesirli oldu.

Yağışın tesiriyle D-100 Karayolu Ankara istikameti Haliç Köprüsü, Okmeydanı, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu mevkileri ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde trafik yoğunluğu yaşandı.

Kent genelinde yağışın tesiriyle kayganlaşan yollarda maddi hasarlı trafik kazaları da meydana geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Yoğunluk Haritası bilgilerine nazaran saat 10.06 prestijiyle kent genelinde trafik yoğunluğu oranı yüzde 54 ölçüldü.

AKOM’DAN YAĞIŞIN TESİRİNİ ARTIRACAĞI UYARISI

Öte yandan Afet Uyum Merkezinin (AKOM) Twitter hesabından yapılan duyuruda, sağanağın sabah saatlerinde Sarıyer ve Beykoz ilçelerinde tesirli olduğu belirtilerek, “Yağmurun ilerleyen saatlerde tesirini artıracağı, öğlen saatlerine kadar gök gürültüsü ve şimşek ile birlikte yer yer ağır sağanak geçişlerinin yaşanacağı varsayım ediliyor. Önümüzdeki saatlerde Anadolu yakasında ağır yağış geçişleri yaşanması beklenmektedir.” tabirlerine yer verildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.