Jorge Jesus, Fenerbahçe’yi Şampiyonlar Ligi’ne hazırlıyor

Fenerbahçe’de Jorge Jesus’un dönem öncesi ağır idman temposunun münasebeti belirli oldu. Şampiyonlar Ligi’ndeki rakiplerin fizikî gücü ile Muhteşem Lig’deki ekiplerin fizikî gücü ortasında büyük fark olduğunu gören Portekizli hocanın öncelikli gayesinin, grubu Avrupa düzeyine çekmek olduğu belirtildi.

Sözcü’nün haberine nazaran, tempolu ve agresif bir Fenerbahçe hedefleyen Jorge Jesus da ekiple yaptığı toplantıda 90 dakika ayakta kalacak futbolculara gereksinimi olduğunu söyledi.

ROTA DINAMO KIEV

İkili gayretlerde ayakta kalmayan kadroya giremez” bildirisini ileten Jesus ile daima görüşen sarı-lacivertli idare de Portekizlinin kararlarına nazaran transferleri yönlendiriyor. Ekip savunmasını da Dinamo Kiev maçlarına kadar oturtmayı planlayan Jesus, ön libero ve santrfor destekleri ile sarı-lacivertlilere son biçimini verecek. İdare de ivedi ederek yanılgılı ve yüksek fiyatla transfer yapmak istemiyor.

GOL YÜKÜ DAĞILACAK

Emre Mor, Lincoln Henrique ve Bruma transferleriyle orta saha ve kanatlarda ofansif oyuncu sayısı arttı. Bu da bilhassa golcülere büyük avantaj sağlayacak. Rakip savunmalar forvetleri durdurmaya çalışırken geriden gelecek bu isimler bâtın golcü olacak. Böylelikle gol yükü yalnızca forvet oyuncularında olmayacak, ekipteki mevcut kanat ve orta saha oyuncuları ortasında paylaşılacak.  

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.