Kadir Şeker’in tahliyesine itiraz

Konya’da, sevgilisi Ayşe Dırla’yı dövdüğü öne sürülen Özgür Duran’ı mani olmak isterken bıçaklayıp, öldürdüğü gerekçesiyle 12,5 yıl mahpusa çarptırılan ve kararı Yargıtay tarafından bozulan Kadir Şeker’in tahliyesine itiraz edildi.

Sabah gazetesinden Tolga Yanık’ın haberine nazaran, Duran ailesinin avukatlarından His Delibaş yaptığı itirazda, kararın yol ve yasaya karşıt olduğunu belirterek Şeker’in hükmen tutuklanmasını talep etti.

Kadir Şeker’in tahliye edilmesine Duran ailesinin avukatlarından His Delibaş itirazda bulundu. İtiraz dilekçesinde, “Tahliye kararı yol ve yasaya muhalif olup, kamuoyu baskısıyla oluşan kamu vicdanını rahatlatmak ismine verilmiş mahkemelerin tarafsız ve bağımsızlığını zedeleyici nitelikte bir karardır. Belgeye başından beri hakim olan 3. Ağır Ceza Mahkemesi tutukluluğuna devam kararı verirken, 4. Ağır Ceza Mahkemesi sırf bir günlük inceleme ile tahliye kararı vermiştir. Bu karar kabul edilemez niteliktedir. 4. Ağır Ceza Mahkemesinin tahliye kararı kaldırılarak sanığın hükmen tutuklanmasına karar verilmesi talep ederim” tabirlere yer verildi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.