Kahramanmaraş’ta polise saldıran 3 kişi tutuklandı

Kahramanmaraş’ta iki küme ortasında çıkan arbedede polislere taarruzda bulunan 3 kişi çıkarıldıkları isimli makamlarca tutuklandı.

Olay, dün akşam saatlerinde Onikişbuat İlçesi Mağralı Mahallesi’nde meydana gelmiş, mahalleye gelen 3 alkollü etrafa bağırıp etraftaki esnaf ve vatandaşlara taarruz teşebbüsünde bulunmuştu.

2 POLİS YARALANMIŞTI

İhbar üzerine olay yerine gelen polis takımları 3 kişiyi engelleyip gözaltına almak istemiş fakat alkollü şahıslar polis takımlarının vazifesini yapmasını engelleyerek 2 polisin de yaralanmasına neden olmuştu. Yaşanan olay sonrası gözaltına alınan 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kahramanmaraş Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu tabirlere yer verildi;

*Mağaralı Ökkeş Caddesi üzerinde vatandaşları darp eden, alkollü vaziyette rastgele vatandaşlara sataşarak hakaretlerde bulunan, ayrıyeten kendilerine müdahalede eden polis memurları C.Ç. ve E.H. ye saldıran İ.T., T.T. ve S.T. isimli 3 kuşkulu olay yerine intikal eden destek kuvvetler vasıtası ile etkisiz hale getirilip, vatandaşların linç teşebbüsünden kurtarılmıştır.

*Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınan ve 13 Temmuz 2022 günü isimli makamlara sevk edilen 3 kuşkulu, ‘Zincirleme Biçimde Misyonu Yaptırmamak İçin Direnme’ (Türk Ceza Kanunu 265/1) cürmünden tutuklanmıştır. Vatandaşın huzurunu ve kamu nizamını bozan hata şüphelileri ile gayretimiz kararlılıkla devam edecektir. İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.