‘Kalyon PV’de yabancı ortaklık bulunmuyor’

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Geçtiğimiz günlerde detaylarını aktardığımız ve ülkemizi enerji sektöründe bölgesel çapta söz sahibi yapmaya namzet iş birliğimiz ile ilgili olarak birtakım asılsız bilgilerin dolaşıma sokulduğunu üzülerek takip ediyoruz. Bunun son örneği CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Akın’ın paylaştığı ve tamamen yanlış bilgiler veren ‘Holdingimize ait olan Kalyon PV güneş paneli fabrikasının yüzde 50 hissesinin yabancılara satıldığı’ açıklamasıdır.

Yatırımlara devam

11 Ağustos 2022’de duyurduğumuz üzere; International Holding Company (IHC) ile enerji alanında gerçekleştirdiğimiz stratejik iş birliği, Kalyon Enerji adlı şirketimizin yüzde 50’lik hissesini kapsamakta olup söz konusu ortaklığa Konya – Karapınar’da yapımı devam eden güneş enerjisi santrali ile bundan sonra yenilenebilir enerji alanında yapacağımız yatırımlar dahildir. Başta güneş paneli üretim fabrikamız Kalyon PV’yi olmak üzere diğer enerji yatırımlarımız ve hidroelektrik santrallerimiz bu anlaşmanın dışındadır.

Kalyon PV’de herhangi bir yurt dışı ortaklığımız bulunmadığı gibi, tamamı Kalyon Holding’e ait olan bu iştirake kendi öz kaynaklarımızla yatırım yapmaya, ülke ekonomisine ve istihdama daha çok katkı sağlamaya devam ettiğimizi, projemizde kullanılan teşviklerin diğer tüm kurumlara sağlanan teşvikler ile aynı olduğunu, herhangi bir istisnanın olmadığını açık ve net olarak belirtmek isteriz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.