“Manavgat’taki çıplak kadın” ile ilgili valilikten açıklama

Manavgat’ta çıplak halde dolaşırken görüntülenen bayanın zihinsel engelli olduğu açıklandı.

Antalya Valiliğince Manavgat ilçesinde çıplak halde dolaşırken görüntülenen bayanın yüzde 70 zihinsel engelli olduğu ve hastaneye yatırıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kimi basın yayın organlarında yer alan “Manavgat’ta çıplak kadın” başlıklı haberler üzerine açıklama yapılma gereği duyulduğu belirtildi.

Manavgat Bahçelievler Mahallesi Çetin Emeç Caddesi Bahçelievler Camii yanında bir bayanın kıyafetlerini çıkardığı istikametinde 28 Mayıs’ta ihbar gelmesi üzerine, Şelale Polis Merkezi Amirliğine bağlı takımların kelam konusu adrese gittikleri kaydedilen açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Burada bulunan 2003 doğumlu M.G. ve öz ablasının oğlu 2018 doğumlu M.D. polis merkezine götürülmüştür. M.G. isimli şahsın yüzde 70 zihinsel engelli raporunun olduğu anlaşılmış, olay ile ilgili olarak Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile tahkikata başlanılmış ve süreçleri ardından şahıs hastaneye yatırılmıştır.”

İlçede çıplak halde dolaşan bayanın cep telefonuyla kaydedilmiş manzaralarının toplumsal medyada yayılması reaksiyonlara neden olmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.