Meta’dan açıklama geldi! Facebook’ta akışla ilgili bir kusur dolandırıcılara yaradı

Facebook kullanıcıları enteresan bir kusurla karşı karşıya kaldı. Kullanıcıların ana sayfaları; Lady Gaga, Nirvana ve The Beatles üzere ünlü sanatkarlara gönderilen paylaşımlar ile dolup taşıyor.

Kullanıcılar, aile ve arkadaşlarının gönderileri yerine ünlülerin sayfalarına bırakılan yabancıların yorumlarına maruz kalıyor.

Sorunlar, birçok kullanıcının Facebook’un  kendi hesaplarının yahut bir bütün olarak şirketin taarruza uğradığını düşünmesine neden oldu.

Ancak problemlerin şirket dışından birinin işi olduğuna yahut makûs bir halde üretilmiş bir güncelleme olduğuna dair hiçbir belirti yok.

Down Detector, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların sıkıntıları bildirdiği binlerce sorun raporu gösterdi.

DOLANDIRICILAR BU YANILGIYI AFFETMEDİ

Facebook’ta nedeni şimdi bilinmeyen nedenden ötürü oluşan bu yanılgıyla birtakım bireylerin PayPal hesabını da maksat aldığı görüldü. Bu nedenle birtakım bireylerin dolandırıldığı düşünülüyor. 

Diğer yandan birtakım bireyler ise daha fazla şahsa ulaşmak ismine ünlülerin hesaplarında çeşitli paylaşımlar yapmış durumda.

META’DAN AÇIKLAMA GELDİ

İngiltere yayın yapan Metro UK’ gazetesine açıklama yapan bir Meta sözcüsü sorunun bugün erken saatlerde bir “yapılandırma değişikliğinden” kaynaklandığını söyleyerek “Etkilenen herkes için sorunu olabildiğince çabuk çözdük ve verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.