Meteoroloji’den sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran yurdun kuzey ve doğu kesitlerinin modüllü ve yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren İstanbul’un kuzeyi, Kocaeli, Sakarya, Trabzon ve Rize etrafları ile öğlen saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in iç bölümleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevki, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Bursa’nın doğusu, Bilecik, Sakarya, Kütahya, Eskişehir, Ankara’nın batısı, Kayseri’nin güney ve doğusu, Bolu, Düzce ve Karabük etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor.

Hava sıcaklıklarında kıymetli bir değişiklik olmayacağı, çoklukla mevsim normalleri civarında, kuzeydoğu kesitlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği iddia ediliyor.

Rüzgarın ekseriyetle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile vakitle Güneydoğu kısımlarda batı ve güneybatı istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.