Saray’daki ‘domuz’ korkusu: ‘Bunu cumhurbaşkanına söyleyemeyiz bile’

Gazetemiz müellifi Barış Pehlivan, bugünkü “Domuz korkusu” başlıklı köşe yazısında dikkat çeken bir mevzuyu ele aldı.

Domuzdan beşere böbrek, kalp nakledildiğine dair haberlerden kelam eden Pehlivan, içine Saray’ın da dahil olduğu bahse ait edindiği yeni bilgileri aktardı.

“Türkiye’de organ nakli konusunda çok başarılı bilim insanları var” diyen Pehlivan, “Dünyada parmakla gösterilen genetik mühendisleri yaşıyor bu topraklarda. İstiyorlar ki domuzdan beşere yapılan ve başarılı sonuçlanan bu organ nakilleri Türkiye’de de yaygınlaşsın. Devlet takviye versin, beşerler yaşayabilsin” tabirlerini kullandı.

Pehlivan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle;

Yahu, koca İlhan İrem’i daha yeni böbrek ve kalp yetmezliğinden kaybettik. Lakin işte…

‘Domuz’ ya problem… Diyanet bile ‘Başka yol yoksa haram olan objeler kullanılabilir’ diyorken bir türlü ilerleme olmuyor.

Duydum ki bir avuç bilim insanı işte bu tıkanıklığı aşmak için Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın yolunu bile tutuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Siyasetleri Konseyi üyeleriyle görüşüyor. Gelin görün ki takviye isterken aldıkları karşılık şu oluyor:

‘Biz bunu sayın cumhurbaşkanına söyleyemeyiz bile.’

Daha iki ay evvel cumhurbaşkanlığı kararıyla domuz eti ithalatında gümrük vergisi düşürüldü. Ancak işte sıkıntı bilim ve insanı yaşatma olunca, gözler kör, kulaklar sağır, lisanlar lal oluyor.

Neyse, bu köşe vasıtasıyla Saray’da öğrenmeyen kalmaz herhalde!”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.