Şehit Piyade Uzman Çavuş Ramazan Uçakçı’ya veda

Suriye’nin İdlib kentinde, Zeytin Kısmı Harekatı bölgesinde 23 Ağustos’ta terör örgütü tarafından düzenlenen roketatarlı taarruz sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş Ramazan Uçakçı, Kilis Devlet Hastanesi’ne, ardından ise sevk edildiği Ankara’da GATA’da tedaviye alındı.

Uçakçı, 17 gündür tedavi gördüğü hastanede yapılan müdahalelere karşın şehit oldu

Şehidin naaşı Çorum’a getirildi

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Ankara GATA’dan alınarak, askeri helikopterle memleketi Çorum’un Sungurlu ilçesine getirildi.

Buradan Sungurlu Devlet Hastanesi morguna kaldırılan şehidin cenazesi, evvel helallik alınmak üzere Sungurluoğlu Mahallesi’ndeki konutuna, daha sonra merasim için Atatürk Meydanı’na getirildi.

Şehidin annesi gözyaşlarını tutamadı

Törende tekerlekli sandalye ile yer alan şehidin annesi Fatma Büyüm, gözyaşı döktü. Şehidin kardeşleri Öztürk ve Ayşe Uçakçı’nın da merasimde ayakta durmakta zahmet çektiği görüldü.

Sarıkaya Köyü mezarlığına defnedildi

Törende cenaze namazının kılınmasının akabinde Vilayet Müftüsü Muharrem Biçer tarafından şehidin ruhu için dua edildi.Şehit Ramazan Uçakçı’nın cenazesi, duanın akabinde Sarıkaya köyü mezarlığında defnedildi. Şehidin, ailesine öldüğünde köyüne defnedilmeyi vasiyet ettiği öğrenildi.

Törene çok sayıda siyasi katıldı

Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Ulusal Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Genel Merkez Bayan Kolları Lideri ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Çorum Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum Belediye Lideri Halil İbrahim Aşgın ile askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.