Son Dakika: Kemal Kılıçdaroğlu: Meclis tatile girdi diye oturmadık

TBMM’nin tatile girmesi nedeniyle küme toplantısı yerine her hafta salı günü bir vilayette toplantı düzenleme kararı alan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekili ordusu birinci toplantı için Erzurum’a gitti.

Kılıçdaroğlu, Erzurum’da CHP’li 128 vekilin, kanaat başkanları, muhtarlar ve halkın katılacağı küme toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan satır başları:

“TBMM tatile girdi ancak ülkenin kederleri devam ediyor. Artarak devam ediyor. Tarihin bizlere yüklediği bir sorumluluk var. Bu ülkenin kuruluşunda harcımız var. Şehitlerin kanı var, gazilerimiz, cetlerimiz, babalarımız var. Biz Meclis tatile girdi, oturalım Türkiye’nin meselelerini seyredelim niyetimiz yok. Karar aldık. Bir şey yapmamız lazım. Nereden başlayalım? Hepimizin aklına bir tek kent geldi. Erzurum’dan başlayalım. Bir devir bölgenin Paris’i olarak isimlendiriliyordu. Pekala bu kadim kentimiz Ulusal Kurtuluş Savaşımızın odak ve başlangıç noktasıydı.

TBMM’nin birinci lideri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Erzurum milletvekiliydi. Erzurum’un hem bizim hem CHP tarihinde özel bir yeri var. Madem bu kadar değerli sanki neden CHP’ye sempati göstermedi? Neden tek bir milletvekili bile uzun müddet çıkarmadı? Bu işin sorumlusu, kabahati CHP’lilerde yani bizlerde. İğneyi evvel kendimize batıracağız. Gelmedik, sofranıza oturmadık. Erzurumlularla helalleşmeye geldik.

TBMM’NİN TOPLANAMAMASINA TEPKİ

Milli iradenin bir bireye teslim edildiğini görüyoruz. 100 yıl ağır çabalar verdik Ulusal irade için. Parlamento daha dün toplandı. İnanılmaz toplantıya çağırdık sıhhat çalışanlarının problemlerini çözmek için. Sıhhatte şiddeti nasıl engelleriz diye. Gelmediler, katılmadılar. Niçin gelmiyorsunuz? Tahlil adresi TBMM. Niçin gelmiyorsun o vakit? Gün olacak hepsi gelecekler, gün olacak o Meclis’in önündeki bayrak kayıtsız kuralsız hakimiyetin millette olduğunu çok güçlü bir halde seslendirecek. Bunu Millet İttifakı olarak yapacağız.

AYRINTILAR GELİYOR…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.