SÖZCÜ yazdı, aylardır görevlendirilmeyen adaylar vazifelerine başladı

Elazığ CHP Vilayet Genel Meclis üyesi Mahmut Okçuoğlu, Vilayet Özel Yönetimi Alacakaya ve Ağın ilçe özel yönetimlerine misyon yükselme imtihanında başarılı olan iki adayın 7 aydır görevlendirilmediğini fakat AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın danışmanının vilayet özel yönetiminde görevlendirdiğini duyurmuştu. Görevlendirilmeleri yapılmayan iki adayın müdür olarak vazifelerine başlatıldığı öğrenildi.

Elazığ Vilayet Özel Yönetimi bünyesinde olan Alacakaya ve Ağın ilçe özel yönetimlerine iki müdür atanması için vazifede yükselme imtihanı yapılmış, misyon yükselme imtihanında birinci aday 95, ikinci aday ise 87 puan almıştı. İmtihanın üzerinden aylar geçmesine karşın imtihanda başarılı olan adayların vazifelerine ataması yapılmamıştı. Atamaların yapılmaması için bazı AKP’lilerin ilçe özel yönetimlerinin kapanması için de vilayet genel meclisine baskı yaptıkları öne sürülmüştü.

CHP Karakoçan vilayet genel meclis üyesi Mahmut Okçuoğlu, misyon yükseltme imtihanında başarılı olan iki adayın aylardır atamalarının yapılmamasına karşın AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın danışmanının Vilayet Özel Yönetiminde görevlendirildiğini  duyurmuştu. CHP’li meclis üyesinin olayın takipçisi olması sonucunda imtihanda başarılı olmasına karşın 7 aydır görevlendirilmesi yapılmayan iki aday Alacakaya ve Ağın ilçe özel yönetimlerinde müdür olarak misyonlarına başlatıldığı öğrenildi. Okçuoğlu, “AKP’nin devlet kurumlarını abluka altına alarak kendileri üzere düşünmeyen yada kendilerinden olmayanlara çalışma imkanı vermeyen zihniyete karşı her vakit gayret edeceğiz” dedi.

“SİYASİLERİN BASKILARIYLA GÖREVLENDİRME YAPILMAMIŞTI”

Mağdur edilen adayların haklarının verilmesinden ötürü memnun olduğunu belirten CHP Elazığ Vilayet Genel Meclisi üyesi Mahmut Okçuoğlu:

Yaklaşık 7 ay evvel meclisimizin gündemine gelen ve AR-GE komitesine havale edilen mevzunun kamuoyuna bilgi verilmesi münasebetiyle geldiğimiz süreçte Kasım ayında iki ilçemizde boş olan müdürlük takımı için bir imtihan açılmıştı.  Sınavda başarılı olan adaylar müdür olmaya hak kazanmalarına karşın muhalefete yakın oldukları tez edilerek  siyasi müdahaleler sonucunda  iki adayın görevlendirilmeleri yapılmamıştı” diye konuştu.

“AKP’NİN KURUMLARDAKİ ABLUKASINA KARŞI UĞRAŞ EDECEĞİZ”

Ancak  AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın danışmanı jet süratiyle Elazığ Vilayet Özel Yönetiminde görevlendirilmişti. Bu haksızlığı SÖZCÜ gazetesi aracılıyla kamuoyuna duyurmamız sonrasında vilayet özel yönetimi yetkilileri harekete geçerek kuvvetli bir imtihanı muvaffakiyetle geçerek ve yüksek puanlar alan iki genç arkadaşımız ilçelere müdür olarak görevlendirildiği bilgisini aldık.

Gecikmeli de olsa  genç arkadaşlarımızın hakkettikleri misyonlara getirilmesinden ötürü son derece şad olduğumu söylemek istiyorum. Muhalefet olarak misyonumuzu yerine getirdiğimiz için bu da farklı bir memnunluk. AKP’nin devlet kurumlarını abluka altına alarak kendileri üzere düşünmeyen yada kendilerinden olmayanlara çalışma imkanı vermeyen zihniyete karşı her vakit çaba edeceğiz” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.