Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini duyurdu: Yurt içi 2 bin 250 TL, yurt dışı bin 800 TL

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan Medya Ankara Genel Yayın Yönetmeni Bayram Polat’ın sorularını yanıtladı.

“HEDEFİMİZ 25 MİLYONDAN FAZLA İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞMAK”

Bu yıl Türkiye’de 81 il 922 ilçede, yurt dışında ise 82 ülke 350 bölgede milletimizin emaneti kurbanları keserek 25 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Turan, ” Vakfımız bu zamana kadar elhamdülillah 145 ülkede vekalet yoluyla kurban organizasyonu gerçekleştirdi. 2021 yılında Türkiye Diyanet Vakfına emanet edilen 589.136 hisse kurban; yurt içinde il ve ilçeler olmak üzere 403 kesim noktasında, yurt dışında 77 ülkenin 339 bölgesinde bizzat gönüllü ve görevlilerimizin nezaretinde keserek 24 Milyon 449 bin 144 kişiye ulaştırdık. Bu yıl Türkiye’de 81 il 922 ilçede, yurt dışında ise 82 ülke 350 bölgede milletimizin emaneti kurbanları keserek 25 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaştırmayı hedefliyoruz.” İfadelerini kullandı.

“28 YILDA 3 BUÇUK MİLYON KURBAN KESTİK”

28 yıllık süreçte 3,5 milyona yakın hisse kurban kestiklerini belirten Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, “Her şeyden önce Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu konusunda çok önemli bir tecrübemiz var. 1993 yılından beri bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz ve 28 yıllık süreçte 3,5 milyona yakın hisse kurban kestik. Elhamdülillah milletimizin güvenine mazhar olmuş bir kurumuz. Bunu da personelimizin, saha ekiplerimizin, aynı zamanda şube başkanı olan müftülerimizin, din görevlilerimizin özverili çalışmasına borçluyuz. Bu çalışmayı gerçekten hakkıyla yerine getirdiğimize inanıyorum. Kurban alım sürecinden kesim sürecine kadar çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Dini vecibelere uygun bir şekilde kesime hazır hale getirdiğimiz kurbanlıkların kurban günü de yine aynı hassasiyetle kesimini gerçekleştirerek başta ülkemiz olmak üzere dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.” şeklinde konuştu.

“VEKALET VERDİKLERİ KURBANLAR HAKKINDA SMS İLE BİLGİ VERİYORUZ”

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan.

“VEKALET YOLUYLA KURBAN KESİM BEDELİ 2 BİN 250 TL”

2022 yılının kurban fiyatlarına değinen Turan, “Türkiye Diyanet Vakfı olarak bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içi 2250 TL, yurt dışı 1800 TL olarak belirledik. Vatandaşlarımız, www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra Android ve Apple store mağazalarından indirilebilen mobil bağış uygulamamızdan kurban vekaletlerini verebilecekleri gibi il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilirler. Vatandaşlarımız 0 312 416 90 00 numaralı telefondan arayarak kurban vekaleti hakkında detaylı bilgi alabilir. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız da Din Hizmetleri Müşavirlikleri, Ataşelikleri, Koordinatörlükler ve bu ülkelerdeki cami dernekleri ile din görevlileri vasıtasıyla kurban vekaletlerini güvenle emanet edebilirler. Bağış kanallarımızın yanı sıra yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların bağışlarını kolaylıkla yapabilmeleri için 81 ilde birçok ilçede önemli noktalara kurban bağış stantları kurduk.1003 şubemiz aracılığıyla il ve ilçelerde merkezi noktalara kurulan ve vatandaşların kolaylıkla ulaşabileceği stantlarda hem bağış yapılabiliyor hem de kurban çalışmaları hakkında bilgi alınabiliyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Medya Ankara

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.