Ulusal motosikletçiler, Fransa’da piste çıkacak

Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu, bir aylık ortanın akabinde Fransa’da uzunluk gösterecek.

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu Dünya Superbike Şampiyonası’nda, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu ise Dünya Supersport Şampiyonası’nın Fransa ayağında hafta sonu piste çıkacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonundan (TMF) yapılan açıklamaya nazaran, TMF Ulusal Kadrolar Kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinesinde hazırlıklarını tamamlayan ulusal motosikletçiler, Magny-Cours Pisti’nde tepede yer almak için yarışacak.

Son Dünya Superbike Şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu, İngiltere ve Çekya’daki muvaffakiyetini Fransa’da da sürdürerek pilotlar klasmanında da birinciliğe çıkmak istiyor.

Toprak Razgatlıoğlu, Pata Yamaha with Brixx WorldSBK kadrosuyla Fransa’da 10 Eylül Cumartesi günü öğlenden evvel süperpolede, TSİ 15.00’te ise birinci yarışta ter dökecek. 11 Eylül Pazar günü ise TSİ 12.00’de sıralama yarışında, TSİ 15.00’te de ikinci yarışta uzunluk gösterecek.

CAN ÖNCÜ VE BAHATTİN SOFUOĞLU DA PODYUM İÇİN YARIŞACAK

Milli motosikletçiler Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu da Dünya Supersport Şampiyonası’nın Fransa etabında hafta sonu Türkiye’yi temsil edecek.

Magny-Cours Pisti’nde yapılacak dönemin yedinci etabında Kawasaki Puccetti grubunun genç pilotu Can Öncü ve MV Agusta Reparto Corse ekibinin pilotu Bahattin Sofuoğlu, 10 Eylül Cumartesi günü öğlenden evvel sıralama cinslerinde, tıpkı gün TSİ 16.15’te birinci yarışta, 11 Eylül Pazar günü ise TSİ 13.30’da ikinci yarışta uğraş edecek. ​​​​​​​

(AA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.