Uyurken Neden Bir Şeylere Sarılmak İsteriz? İşte Şaşırtan Karşılık…

1. HORLAMA VE UYKU APNESİNİ AZALTIR

Uyku apnesi , kişinin nefesinin olması gerektiği kadar düzgün olmadığı bir uyku bozukluğudur. Bu, aslında, sistemli olarak rahatsız olan bir uyku ortamı yaratır – gece boyunca daima uyandığınız ve sabah yorgunluğu ve gün uzunluğu uyku hali hissi.

Yastığa sarılma alışkanlığınız, bu uyku bozukluğunu azaltmada fizikî yarar sağlar. Beden yastığına sahip olmak tüm bedeninizi destekleyecek ve yan yatarak uyumaya başlamanızı sağlayacaktır.

2. YALNIZ HİSSETMEK İSTEMEZSİNİZ

Bu mevzudaki araştırmalara katılanlar ekseriyetle bir şeye sarılmanın kendisini birisine sarılıyormuş üzere hissettirdiği tecrübesini aktarmışlardır.

Hepimiz sempatik uyuyanlar değiliz, lakin hepimiz yalnız olduğumuzda ve temelde bu biçimde olmaktan bıktığımızda ve bir yastığa sarılmak manasına gelse bile tutunacak bir şeye gereksinimimiz olduğunda sarılarak uyuruz.

3. GÜÇLÜ BAĞLANMA DUYGUSU

Bir yastığa sarılmak, uykunuz sırasında size duygusal rahatlık verir. Bu uyku konumunda , aslında bağlantılarınızda, bilhassa aile ortasında güçlü bir bağa bedel verenlerden birisiniz. Sevdiğin ve paha verdiğin beşerler için elinden gelenin fazlasını yapmayı seven çok yardımsever bir beşersin.

4. UYURKEN SARILMAYA ALIŞKINIZ

Aynı saatte kalkmak yahut birebir sabah ve akşam rutinini yapmak üzere, işinize yaradığı için bir noktada zati bir rutin oluşturduysanız, aslında rutin odaklısınızdır .

Bununla birlikte, her gece uyumadan evvel bir şeye sarıldığında, bu sizin de rutinlerinizden biri olduğu manasına gelir.

5. KORKU ATAKLARINDA SARILMA EĞİLİMİNİZ VARDIR

Kaygı yaşadığımızda uyumamızı zorlaştırır . Bunu yaşadığınızda, yatağınızı bir konfor alanı haline getirmek her vakit en uygunudur. Buna sahip insanların kaygılarını hafifletmek için sarılmaya gereksinimi olabilir .

Peki uyurken bir şeye sarılmak sizi rahatlatır mı? Bir şeye sarılmadan uyuyabilir misin? Bizimle paylaşmak ister misiniz?


Birazcık Aklınız Varsa Bu Bitkileri Asla Konuta Sokmazsınız! İşte Meskeninizde Varsa Da Derhal Kurtulmanız Gereken Bitkiler


Yaz Tatilinde Meskende Olan Çocuklarınız Bunalttı mı? Çocuğunuzun Burcuna Nazaran Yaz Tatilinde Yapması Gerekenler…


Bu Optik İllüzyondaki 9 Hayvandan Birinci Hangisini Görüyorsunuz? Birinci gördüğünüz Hayvan Kişiliğinizi Ortaya Çıkarıyor


Kahvenize Bir Kaşık Ekleyin Göbek Yağları Erisin


Alzheimer testi: Ağaçta Kaç Yüz Görüyorsunuz?

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.