Yatırım Analisti: Bu Altcoin’den Aldım! Büyük İsimler Onda

Bir yatırım analisti, Ethereum layer-2 ölçekleme çözümü olan bir altcoin projesi hakkında konuştu. Analist, büyük ellerin bahsi geçen altcoin’e yatırım yaptığını ifade etti ve bolca alım yaptığını duyurdu.

“Bu altcoin, geleceğin en heyecan verici projesi”

Polygon (MATIC), kısmen Ethereum’un (ETH) yükselişi sayesinde son birkaç yılda popüler hale geldi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Polygon, Ethereum için bir layer-2 ölçekleme çözümüdür. Kripto alanında çoğu kişinin bildiği üzere, Ethereum yüksek trafik nedeniyle zaman zaman tıkanıklık yaşar. Bir layer-2 ölçekleme çözümü olan Polygon ise, Ethereum’u daha verimli hale getirmeye yardımcı olur. Altcoin, Ethereum’un güvenliğini ve merkeziyetsizliğini sağlıyor. Ayrıca, daha yüksek hızlar ve daha düşük ücretlerle kullanıcıları kendine çekiyor. Polygon kanıtlı bir geçmişe sahiptir, ancak geleceği en heyecan verici olanıdır. Kripto para birimlerini saran acımasız bir ayı piyasası devam ediyor. Buna rağmen, Polygon’un geliştiricileri yeni çözümler yaratmaya devam ediyor. Böylece, giderek daha fazla kullanım durumunu destekliyorlar.

“Ağdaki en önemli gelişme gerçekleşti”

Muhtemelen Polygon’dan gelen en önemli gelişme, sıfır bilgili Ethereum Sanal Makinesi (zkEVM) olarak bilinir. Bu teknolojik başarı, Polygon ağının hızlardan veya düşük maliyetlerden ödün vermemesini sağlar. Böylece, daha fazla kullanım durumunu desteklemesine olanak tanır. zkEVM’ler, Polygon’u yalnızca yeni akıllı sözleşmeleri değil, orijinal olarak Ethereum’da yazılan eski akıllı sözleşmeleri bile desteklemesini sağlar. 

Bu zkEVM’ler, geliştiricilerin, herhangi bir kodu yeniden yazmak zorunda kalmadan Polygon’a geçirmelerine olanak tanır. Geliştiricilerin bunu yapmak istemesi normaldir. Çünkü Polygon, daha önce bahsedilen daha düşük ücretleri ve daha yüksek hızları sunar. Ek olarak, altcoin projesine geçiş, Ethereum ağının güvenliğini ve merkeziyetsizliğini sekteye uğratmaz. ZkEVM’lerin 2023’ün başlarında canlı olması planlanıyor. Kriptodaki zaman çizelgeleri herkesin bildiği gibi istikrarsızdır. Ancak zkEVM’ler, Polygon’un yeni bir seviyeye ulaşmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, birkaç ay beklemekte fayda var.

“Büyük isimler bu altcoin projesini seviyor”

Önümüzdeki birkaç ay içinde, artan sayıda kullanıcı Polygon’un bir fırsatlar dünyası sunduğunu fark etmeye başlayacak gibi duruyor. Sadece birkaç hafta önce Facebook (Meta) CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’ın NFT’leri 100’den fazla ülkede kullanıcılara sunacağını duyurdu. Plan, Solana, Flow, Ethereum ve Polygon’daki NFT’lerin Instagram ile uyumlu olmasını içeriyor. Kullanıcılar, dijital varlıklarını takipçileriyle gösterme ve paylaşma özelliğine sahip olacak. Ek olarak Instagram’daki NFT’ler, yaratıcı, parçanın adı ve satın alındığı Blockchain gibi temel bilgileri gösterecek. Bu, muhtemelen Polygon NFT’lerinin şimdiye kadar aldığı en büyük benimsenme oalyıdır. Artık Polygon, Instagram’ın iki milyar kullanıcısının önüne gelecek. Bu da altcoin projesinin benimsenmesi için son derece olumlu olacaktır.

Bununla birlikte Polygon, geçen ay dünyanın en ünlü şirketlerinden birinin dikkatini çekti. Temmuz ayı sonlarında Disney, Hızlandırıcı Programındaki son katılımcı turunun tamamlandığını açıkladı. Buna göre altcoin, Disney’in programına katılan projelerden biri oldu. Hızlandırıcı Programı, yenilikçi şirketlerin büyümesini hızlandırmak için tasarlanmış bir iş geliştirme programıdır. Bundan böyle Polygon, Disney’in yaratıcı kampüsündeki ortak çalışma alanına erişim ve akıl hocası desteği alıyor. Disney, sonunda bu girişimlerden bir iş birliğinin çıkacağını umuyor. Bunun Polygon’un büyümesi ve fiyatı için neler yapabileceğini hayal edin. Disney için tercih edilen Blockchain olmak Polygon’u daha önce görmediğimiz yüksekliklere itecek gücü sağlayacaktır.

“Benzeri görülmemiş bir yükseliş mümkün”

Polygon (MATIC) fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %70 düştü. Buna rağmen altcoin, tüm pazarda en fazla yükselişe sahip olan kripto paralar arasında yer alıyor. MATIC, önceki en yüksek seviyesi olan 3 dolara gelmesi halinde, bu yatırımcılara %300’lük olası bir getiri sağlayacaktır. Yatırımda hiçbir şey garanti değil. Ancak Polygon, Instagram veya Disney ile olan ilişkilerinden ve zkEVM’lerin tanıtımından önce bu fiyata ulaşabilmesi mümkün. Bu olursa, ortaklıklarla fiyatın nereye gideceğini hayal edin.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.