Yollar ayrılacak mı? Mehmet Büyükekşi’den Stefan Kuntz açıklaması

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sabah Gazetesine konuşan Büyükeşi, temsilcilerimizin Avrupa’daki performanslarını “Kulüplerimizin aldığı her galibiyetin büyük önemi var. Ülkelerin puanları birbirine yakın. Bu nedenle her başarılı sonuç, bizi üst sıralara taşıyacak imkânı sağlıyor. Şimdi hedefimiz UEFA sıralamasında ilk 10’a girmek. Takımlarımız inşallah Avrupa’da sonuna kadar gider” sözleriyle değerlendirdi.

Futbol Federasyonu Başkanı, “Son oynadığımız Letonya ve Galler karşılaşmalarında aldığımız galibiyetler hepimizi mutlu etti. Şimdi önümüzde Ermenistan, Hırvatistan ve Letonya ile kritik grup maçlarına çıkacağız. Takımımıza çok güveniyoruz. Teknik direktörümüz Stefan Kuntz da işin ciddiyetinin ve bizim için öneminin son derece farkında. Başarı devam ettiği sürece biz de hocamızla devam edeceğiz. Bu konuda farklı bir düşüncemiz yok.” dedi.

Büyükekşi, Süper Lig’e yapılan transferlerle ilgili “Avrupa’da mücadele eden kulüplerimizin kaliteli yabancı oyuncularla kadrolarını güçlendirmelerini anlayışla karşılıyoruz. Ama Avrupa’nın en genç milli takımlarından biriyken, Avrupa’nın en yaşlı liglerinden birine sahip olmamızı kabul etmiyoruz. Bunu değiştirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

2032 Avrupa Şampiyonası’nı eşit şartlarda düzenlemek için başvuruyu İtalya ile birlikte yaptıklarını belirten Büyükekşi, “Teklif onlardan geldi. 2032’deki rakip ülke İtalya ile bir müzakere yaptık ve ayrı ayrı adaylık yerine, ortak başvuru kararı aldık. Eğer UEFA bu çalışmamızı kabul ederse EURO 2028 adaylığından çekileceğiz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx