CHP, mitinglerine devam edecek: Sırada tarım ve depremzedeler var

CHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre, ataması yapılmayan öğretmenler ile başlayan ve 30 Haziran’da gerçekleştirilen, “Geçinemiyoruz” mitingi ile süren tematik mitinglere yenileri eklenecek.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, müzakere ile sonuç alınamayan hemen her toplumsal sorunla ilgili sokağa ineceklerini kaydeden CHP kurmaylarının aktardığı bilgiye göre, çiftçilerin sorunlarına dikkati çeken bir miting de düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel arasında gerçekleşen görüşmeler ile başlayan, “Siyasette normalleşme” tartışmalarının geride kaldığını savunan parti yönetimine göre, siyaset sokağa taşınacak.

Toplumun dezavantajlı kesimlerinin yaşadığı sorunları tematik mitingler yoluyla duyurmayı planlayan parti yönetimi, düşük alım fiyatları ve artan maliyetler karşısında ezilen çiftçiler ile bir araya gelecek. Bu kapsamda temmuz ayı içinde Şanlıurfa’da bir tarım mitingi gerçekleştirilecek.

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen depremlerin ardından geçen 15 aya karşın sorunları halen çözülemeyen depremzedeler de CHP’nin gündeminde olacak. Gıda ve sağlık gibi temel ihtiyaçların yanı sıra barınma sorunları da bulunan depremzedeler için Hatay’da büyük bir miting planlanacak. CHP kurmaylarına göre, Hatay’da gerçekleştirilecek miting ile 6 Şubat Depremleri’nden etkilenen tüm kentlerin sorunları siyasetin gündemine oturtulacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx