Evden Çıkmayı Kabul Etmeyen Kiracı Evi Yıktırdı

İstanbul’un Fatih ilçesinde İrma T., ailesinin senelerce ücretsiz oturduğu evden maddi durumu iyi olduğu gerekçesiyle çıkartılmak istenince ev sahibiyle mahkemelik oldu. Mahkemeden çıkan tahliye kararına öfkelenen kadın önce evi harabeye çevirdi ardından belediyeye yıktırdı. 

74 yaşındaki Nilgün E. İstanbul Şile’de ikamet ediyordu. Yaşlı kadının aynı zamanda İstanbul Fatih’te tek katlı bir evi vardı. Bu evi, kalacak yeri olmayan yaşlı bir çiftin kullanımına açmıştı. Yaşlı çift geçtiğimiz aylarda vefat etti. 

Çift öldükten sonra Almanya’da yaşayan kızları İrma T. bu evde oturmaya başladı. Bunun üzerine Nilgün E, İrma T’nin maddi durumunun iyi olduğunu ve yardıma muhtaç olmadığını gördüğünde, İrma T’den evi terk etmesini istedi.

Mahkemeden tahliye kararı çıkınca kapı ve pencereleri sattı

Sabah’tan Dilek Yaman’ın haberine göre, İrma T, evin anne ve babasına ait olduğunu öne sürerek evi terk etmeyi reddetti. Nilgün E. İrma T’nin evini boşaltması talebiyle mahkemeye başvurdu ve mahkeme İrma T’nin evi boşaltması yönünde karar verdi.

Kararın tebliğinden sonra, yine iddiaya göre büyük bir öfkeye kapılan İrma T, evin kapı ve pencerelerini söktürerek hurdacılara sattı. Komşularının kendisine haber vermesiyle eve gelen Nilgün E. karşılaştığı manzara sonrası büyük bir şok yaşadı. Müstakil evinin kapı ve pencereleri yoktu, duvarlar ise çekiç ve keser darbeleriyle kırılmıştı.

Hasarlı diye evi yıktırdı

Olaydan bir süre sonra İrma T. belediyeye başvurarak ikamet ettiği konutun gördüğü zarar nedeniyle yıkılması gerektiğini belirtti.

Belediye ekipleri de yaptığı inceleme sonrası metruk haldeki konutun yıkılmasına karar verdi ve aynı gün içerisinde evi yıktı.Yine komşuları aracılığıyla bu durumdan haberdar olan Nilgün E. polis merkezine giderek olayla ilgili şikâyetçi oldu.

Başına gelen bu olay nedeniyle maddi ve manevi olarak zarar gördüğünü belirten konut sahibi Nilgün E, evinin yıkılmasına neden olan İrma T. ve belediye görevlilerinden şikâyetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx