Kim sevindi kim üzüldü?

Milletvekili seçimlerine katılan ünlü isimlerin bazıları sevinirken bazıları büyük hayal kırıklığı yaşadı. Seçimin kazanan ve kaybeden ünlü isimleri;

KAYBEDENLER

Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekili adayı olan sunucu ve gazeteci İrfan Değirmenci seçimin kaybeden ismi oldu. Yine İyi Parti Hatay milletvekili adayı olan eski futbolcu Gökhan Zan da vekilliği kaybeden isimler arasında yer aldı. Türkiye İşçi Partisi Muğla milletvekili adayı olan ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ da kaybeden adaylar arasında. Yeniden Refah Partisi İstanbul milletvekili adayı olan şarkıcı Davut Güloğlu da yeterli oya ulaşamayan isimlerden. İyi Parti Elazığ milletvekili adayı Faik Öztürk de meclise giremeyen bir isim olurken, Türkiye İşçi Partisi milletvekili olan oyuncu Barış Atay bu seçimlerin kaybeden ismi olarak meclise giremedi. Yeşil Sol Parti adayı oyuncu Kerem Fırtına da İstanbul’dan meclise giremeyen ünlü isim oldu. AKP Antalya yedinci sıra adayı eski hakem Kuddusi Müftüoğlu da kazanamayan isim oldu. Oyuncu Özlem Balcı da MHP Muğla adayı olmuştu ama o da seçimlerde kazanamadı.

KAZANANLAR

Ünlü isimlerden bazıları ise meclise ‘merhaba’ demeyi başardı. Eski futbolcu Ünal Karaman Konya İyi Parti milletvekili olarak meclise girerken, eski futbolcu ve AKP milletvekili olan Alpay Özalan bu dönemde de AKP İzmir milletvekili olarak görev yapacak. Payitaht Abdülhamid dizisinin ünlü oyuncusu Bahadır Yenişehirlioğlu da Manisa’dan AKP milletvekili olarak meclise girmeye hak kazanan ünlü isim olurken, müzisyen Yücel Arzen de AKP İstanbul milletvekili seçildi. Eski Türkiye güzeli Seda Sarıbas Aydın’dan AKP milletvekili olarak meclise girdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir