Seçil Erzan’ı Sollayacak Vurguncu: Yakalanınca Suçu Mağdurlara Attı!

Futbol camiasını karıştıran ve yargıya intikal eden fon vurgunu davasının baş sanığı Seçil Erzan’ın izinden giden bankacılar vurgun yapmaya devam ediyor. Ancak bu bankacı vurgunları yapmasına rağmen olay basına yansıdığında işlemler başlatıldı.

100 milyon doları bulan vurgun iddiasında bir bankacının aynı Erzan gibi mağdurları yüksek kar vaadiyle dolandırdığı ortaya çıktı. İstanbul Kadıköy’de bir kamu bankasında çalışan Ümit G.’nin aralarında kendi akrabalarının da olduğu yüzlerce kişiden yüksek kâr vaadiyle 100 milyon dolara yakın para topladığı iddia ediliyor.

HENÜZ İDDİANAME HAZIRLANMADI

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, durumun yargıya taşınmasının ardından geçen 1.5 yıla karşın henüz iddianame hazırlanmadığı öğrenildi.

MAĞDURLARIN DOLANDIRICILIK YAPTIĞINI SÖYLEMİŞ

Yaklaşık 1 milyon dolar dolandırıldığını öne süren İbrahim Sabur, “Biz kendisi ve ailesini tanıyorduk. Başlarda ödemelerimizi düzenli yapıyordu. Yalnızca Ümit’in akrabaları ve yakınları olarak dahil olmuştuk sisteme. Biz bu paraları onun hesabına atıyorduk o da ‘borç iade’ olarak bize ödeme yapıyordu. Daha sonra bu sisteme dahil olan insanlar arasında bir para akışı sağlamış. 2021 Kasım ayında paraların hesapta olduğunu ancak çok fazla işlem yapıldığı gerekçesiyle bankanın hesabı dondurduğunu söyledi. 6 Mayıs 2022’te üç kişi kendisinden şikâyetçi olduk. Ağustos’ta gözaltına alınmış. İfadesinde bizim dolandırıcılık yaptığımızı iddia etmiş. Sonra da nöbetçi savcılık tarafından serbest bırakılmış. Elimizde birçok doküman olmasına karşın serbest bırakılmasını ilginç buluyoruz” dedi.

BASINA YANSIMASA MAĞDUR OLMAYA DEVAM EDECEKLERDİ

“Olayın basına yansımasının ardından dosyanın bilirkişiye gönderildiğinin duyumunu aldık”
Avukat Abdullah Bişaroğlu, “1 buçuk yıldır şikâyetler ve şüpheli ifadesi olmasına karşın dosyada bir gelişme olmamıştı. Olayın basına yansımasının ardından dosyanın bilirkişiye gönderildiğinin duyumunu aldık. Şu an kendisinin nerede olduğuma dair bir bilgi yok. Ayrıca dosyada da bir gelişme yok. Konuyla ilgili de bir iddianame hazırlanmadı” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*